• Úspech chlapcov - hádzanárov

• 4. 11. 2021
            • Naši žiaci vďaka víťazstvu v kvalifikačnom stretnutí postúpili na medzinárodné školské majstrovstvá sveta ISF v hádzanej. V dňoch 27.11. 2021 - 5. 12. 2021 budú reprezentovať našu školu v Belehrade. Blahoželáme!

• Pomôžme

• 3. 11. 2021
            • Občianske združenie Kollárova v spolupráci s Mestom Sečovce má záujem realizovať na území mesta Sečovce projekt oddychovej zóny, ktorá by mohla slúžiť obyvateľom mesta Sečovce, ako aj priľahlých obcí na kultúrne, spoločenské a komunitné podujatia. Prosíme všetkých, aby prostredníctvom dotazníka na  -tomto linku https://bit.ly/3pVZUx0 vyjadrili svoj názor a predstavu o takejto zóne. Viac informácií nájdete na www.ozkollarova.sk.

• SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIE VYREZANÚ TEKVICU

• 2. 11. 2021
            • Veľké, stredné, ale aj menšie plody tekvíc zaberajú na jeseň popredné miesto takmer v každej záhrade. Už zďaleka žiaria veselými jesennými farbami od zelenej cez žltú až po oranžovú. Ešte viac vyniknú pri vchodových dverách s vyrezávanými očami, nosom a zubatými ústami. I našu spoločenskú miestnosť zdobili vyrezávané tekvice.

Žiacka školská rada v spolupráci s vedením školy zorganizovala súťaž o najkrajšie vyrezanú halloweenskú tekvicu.

Do súťaže sa zapojili žiaci z týchto tried: IV. O, VI. O, VII. O,  I. G, II. G, III. G, IV. G, I. T, III. M,  II. B, III. B, II. D a školský internát. Sme veľmi radi, že svojou nápaditosťou prispela aj pani riaditeľka, PaedDr. Michaela Štundová, MBA.

Po dlhom a ťažkom rozhodovaní porota dospela k záveru, že zvíťazila zručnosť, kreativita a fantázia všetkých tried.

Blahoželáme!

• SVETOVÝ DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

• 2. 11. 2021
            • Žiaci odboru hostinský pripravili prezentáciu k Svetovému dňu výživy. Upozornili na dôsledky nezdravej výživy a dali spolužiakom tipy na zdravú desiatu.

• SADOVO – PLODOBRANIE

• 2. 11. 2021
            • V rámci projektu Sadovo 2021 sme zorganizovali ďalšiu z plánovaných aktivít: Plodobranie. Žiaci III. G a I. A triedy si mohli skúsiť, ako naši starí rodičia spracovávali staré odrody jabloní a hrušiek, aby si ich mohli uskladniť na dlhšie obdobie. Ich spolužiaci potom mohli ochutnať produkty, ktoré pripravili, napríklad sušené jablká a hrušky, jablkovú výživu, koláče. Avšak najväčším lákadlom bol pre nich mušt, ktorý si sami vyrobili. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do „Plodobrania“ zapojili. Tešíme sa na ďalšiu aktivitu tohto zaujímavého projektu.