• OLYMPIÁDA V RUSKOM JAZYKU

• 31. 1. 2023
            • Hneď v prvých dňoch po vianočných prázdninách sa uskutočnilo školské kolo olympiády v ruskom jazyku. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách a aktívne sa zapojili aj naše ukrajinské žiačky. Súťaž sa skladala z dvoch častí. V prvej časti žiaci preukázali vnímavosť a schopnosť pri počúvaní a čítaní s porozumením a preverili si svoje znalosti v oblasti kulturológie. Do ústnej časti postúpili úspešní riešitelia. Druhé kolo tvorila konverzácia na danú tému a práca s vizuálnym podnetom.

V kategórii 2B vyhrala Laura Ondo-Eštoková z III. C triedy, druhé miesto obsadila Viola Mária Raniaková zo VII. O triedy a na treťom mieste sa umiestnil Peter Koško zo VII. O triedy.

V kategórii 3B (ukrajinskí žiaci) boli ocenené žiačky Anastasiia Chepyk (III. G), Kateryna Mikhieieva, Mariia Otroshchenko a Alina Petrovska (všetky VII. O).

Absolútnou víťazkou olympiády v ruskom jazyku sa stala Laura Ondo-Eštoková z III. C triedy.

Laure i úspešným žiakom srdečne blahoželáme.

Autor fotografie: Mgr. Ľuboš TEJBUS

• PREBERANIE CENY ZA NAJ FOTO

• 31. 1. 2023
            • Žiačka I. C triedy Bianca Keszegová, ktorá v rámci fotosúťaže (vyhlásenou Informačným centrom Europe Direct Košice) získala 1. miesto, si bola prevziať svoju výhru osobne v Košiciach

• OKRESNÉ KOLO OLYMPIÁDY Z NEMECKÉHO JAZYKA

• 26. 1. 2023
            • Kategória 2D

1. miesto: Adam Macko (II. T)

2. miesto: Damián Fejko (II. T)

Kategória 2A

1. miesto: Marek Puci (I. G)

Chlapcom blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.

• OKRESNÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

• 19. 1. 2023
            • Markéta Ivaničová – 3. miesto (kategória 2A)
              Šimon Doboš – 3. miesto (kategória 2B)
              Ján Ivan – 1. miesto (kategória 2C2)
              Júlia Konyová – 2. miesto (kategória 2D)

Všetkým blahoželáme a Jankovi budeme držať palce na krajskom kole.

Autorka fotografií: Mgr. Dominika SIVÁKOVÁ

• TEŠÍME SA Z NAŠEJ ÚSPEŠNEJ FOTOGRAFKY

• 18. 1. 2023
            • Žiaci našej školy sa zapojili do fotosúťaže, ktorú vyhlásil Košický samosprávny kraj, konkrétne Informačné centrum Europe Direct Košice. Témou fotosúťaže bola ,,Moja zelená Európa“.

Žiačka I. C triedy Bianca Keszegová  sa do súťaže zapojila so svojou fotkou Stromy v hmle, vďaka ktorej získala úžasné 1. miesto. Srdečne gratulujeme!

• OPÄŤ MODERNIZUJEME PRIESTORY PRE VÝUČBU PROGRAMÁTOROV CNC STROJOV

• 17. 1. 2023
            • Strojárstvo je dnes veľmi žiadaným technickým odborom a ponúka množstvo pracovných príležitostí. Naša škola je od svojho založenia verná strojárskej tradícii. Keďže nechce ustrnúť vo vývoji, snaží sa modernizovať priestory odborného výcviku najnovšími a najšpičkovejšími strojmi pre výučbu strojárskych odborov, aby tak reagovala na požiadavky súčasného trhu práce.

V rámci projektu IROP sa nám podarilo tento školský rok zriadiť ďalšiu učebňu a zmodernizovať dielňu odborného výcviku.

Učebňu pre programátorov CNC strojov sme zariadili počítačmi, ktoré sú vybavené softwarmi pre programovanie CNC obrábacích strojov – ide o operačné systémy Fanuc a Sinumeric Operate.

Dielňa odborného výcviku bola zmodernizovaná konvenčnými strojmi, a to stĺpovými vŕtačkami, konvenčnými sústruhmi, konvenčnou frézkou a tabuľovými nožnicami a CNC strojmi, konkrétne CNC frézkou a dvomi CNC sústruhmi.

Veríme, že aj vďaka týmto najmodernejším vymoženostiam simulujeme pre našich žiakov čo najreálnejšie podmienky, ktoré ich čo najlepšie pripravia pre prax, vďaka čomu sa v budúcnosti stanú úspešnými vo svojom odbore.

Autor fotografií: Mgr. Ľuboš TEJBUS

• THE HOUR OF CODE

• 9. 1. 2023
            • Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do celosvetovej kampane v programovaní The Hour of Code. Všetci úspešní riešitelia získali certifikát. Pozývame vás na stránku Code.org, ktorá ponúka aktivity v programovaní pre všetkých po celý rok.