• OKTÓBER SME ZAČALI PODPÍSANÍM MEMORANDA

• 14. 10. 2024
            • Prvý októbrový piatok sa na Spojenej škole v Sečovciach niesol v duchu podpisu Memoranda o vzájomnej spolupráci medzi Spojenou školou Kollárova 17, Sečovce, Košickým samosprávnym krajom a Ministerstvom obrany SR.

Memorandum je založené na inovatívnom, neziskovom a dobrovoľnom partnerstve
              pri príprave žiakov Spojenej školy Kollárova 17, Sečovce v oblasti študijného odboru 9245 M ochrana osôb a majetku pre výkon štátnej služby v ozbrojených silách SR.

Podpisom memoranda sa rozbehli aj prípravy spojené s otvorením nového študijného odboru 9245M ochrana osôb a majetku pod gesciou Ministerstva obrany Slovenskej republiky, ktorý bude otvorený v školskom roku 2024/2025. Tento odbor, neformálne označovaný ako vojenská trieda, je špecializovaný na prípravu študentov na profesionálnu kariéru v Ozbrojených silách Slovenskej republiky. Študenti prijatí do tohto odboru budú môcť čerpať širokú škálu benefitov poskytovaných Ministerstvom obrany Slovenskej republiky.

Súčasťou významného dňa bola aj návšteva podpredsedu vlády SR a ministra obrany SR Róberta Kaliňáka, ktorý sa prišiel presvedčiť o pripravenosti školy na tento významný projekt a mal možnosť spoznať súčasné špecifiká odboru i úroveň pripravenosti našich žiakov.

Žiaci spolu so svojimi učiteľmi odprezentovali poradovú a streleckú prípravu, testy všeobecnej pohybovej výkonnosti, ukážky sebaobrany, špeciálnej telesnej výchovy, prácu v envirocentre.

• ROZŠÍRILI SME KOMUNITU DOFE

• 14. 10. 2024
            • Do programu DofE – Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu – sa tento rok zapojilo 67 žiakov Spojenej školy Kollárova 17, Sečovce.

Tento prestížny program je zameraný na osobnostný rozvoj a podporuje žiakov v troch oblastiach – talent, šport a dobrovoľníctvo. Každý účastník má jedinečnú možnosť rozvíjať svoje schopnosti, prekonávať výzvy a získať nové skúsenosti, ktoré im pomôžu nielen v škole, ale aj v budúcom živote.

Sme hrdí na to, že sa naši žiaci rozhodli rozvíjať svoju osobnosť v neformálnom vzdelávaním, čím preukazujú zodpovednosť a snahu pracovať na sebe.

Riaditeľka školy PaedDr. Michaela Štundová, MBA, tento program plne podporuje, pretože je presvedčená o tom, že takéto aktivity pomáhajú mladým ľuďom rásť a napĺňať svoj potenciál.

Veríme, že zapojením sa do programu DofE naši žiaci získajú cenné skúsenosti, ktoré im prinesú úspech nielen v škole, ale aj v budúcnosti.

• Významný deň pre Spojenú školu Kollárova 17, Sečovce

• 4. 10. 2024
            • Dnes došlo k podpísaniu memoranda o spolupráci medzi Spojenou školou Kollárova 17, Sečovce, Košickým samosprávnym krajom a Ministerstvom obrany SR. Memorandum podpísali generálny riaditeľ sekcie personálnych a sociálnych činností Ministerstva obrany SR M. Rímeš, predseda KSK R. Trnka a riaditeľka školy M. Štundová. Cieľom spolupráce je poskytnúť žiakom odboru ochrana osôb a majetku kvalitné vzdelanie na vysokej odbornej a materiálnej úrovni, zvýšiť kredit stredného školstva v Košickom samosprávnom kraji a zvýšiť počet záujemcov o štúdium na vojenskej vysokej škole a následne o službu v Ozbrojených silách Slovenskej republiky. Podpisu memoranda predchádzala návšteva podpredsedu vlády SR a ministra obrany SR R. Kaliňáka, ktorý sa osobne stretol so žiakmi a vyučujúcimi v odbore ochrana osôb a majetku a pozrel si aj ostatné priestory Spojenej školy.

• Európsky týždeň športu

• 1. 10. 2024
            • Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou je výstižné „#BeActive“, ktoré má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu. Európsky týždeň športu však nabáda ľudí k aktívnemu pohybu nielen počas stanoveného týždňa, ale aj počas celého roka. Šport v akejkoľvek podobe, v každom veku a pre každého, to je posolstvo „BeActive“, pre zdravších občanov a šťastnejších ľudí. Aj naša škola sa tiež 30.9.2024 zapojila svojimi aktivitami. Obsahom pohybových aktivít bola štafeta - prekážková dráha, ktorú žiaci absolvovali na bicykli, preskoky cez švihadlo – ktorá trieda vydrží najdlhšie skákať cez švihadlo.