• 17. 12. 2020
            • Milí študenti, milí pedagógovia, kolegovia, vážení rodičia, vážená verejnosť!

Chceme sa Vám zo srdca poďakovať za Vašu podporu.

Veríme, že viac ako 3400 Vašich podpisov za našu petíciu ovplyvní rozhodovanie MŠ v náš prospech. Ďakujeme a prajeme Vám všetkým len to najlepšie, zdravie a pokojné sviatky.

V zastúpení všetkých, ktorým záleží aj na gymnaziálnom vzdelávaní v meste Sečovce

riaditeľ školy Milan Leškanič

• Pripraveným šťastie praje

• 16. 12. 2020
            • Naša škola sa aj počas dištančnej výučby zapojila do aktivít  14. ročníka kampane Červené stužky 2020, o čom svedčí  udelený diplom.  Žiaci I.A odbor MPS: Martin Vaľo, Dominik Grančay, Peter Gore, Dávid Mihajlo, Matej Čeľovský a Erik Plavucha získali v olympiáde USB kľúče. Veríme, že ocenenie nielen poteší, ale aj motivuje :)

• Hour of Code

• 12. 12. 2020
            • Tento týždeň prebieha akcia Hodina kódu, ktorej cieľom je popularizácia programovania. Je to dostupné celý rok pre všetkých na www.code.org , pretože každý sa môže naučiť programovať. Nie je nič lepšie ako umožniť žiakom vyskúšať si programovanie hier napr. v Minecraft: Education Edition.

• POZOR

• 7. 12. 2020
            • V posledných dňoch sa šíri mylná informácia, že sa ruší naše gymnázium. JE TO NEZMYSEL! Gymnázium sa NERUŠÍ! Pravdou je, že nám bol zo strany odboru školstva KSK určený maximálny počet žiakov 0 do prvého ročníka gymnázia pre školský rok 2021/2022, ale ostatné triedy normálne fungujú. Uisťujeme Vás, že vedenie školy aj zamestnanci školy robia všetko pre to, aby tento stav zvrátili, t.j. aby sme aj v školskom roku 2021/2022 privítali na našej škole nových prvákov gymnazistov. Zdrojom týchto nepravdivých chýrov sú zlomyseľní ľudia, ktorí našej škole neprajú a snažia sa jej za naším chrbtom ublížiť. Bohužiaľ sa nájdu mnohí, ktorí si takú zásadnú informáciu neoveria a ďalej ju bez uváženia dôsledkov šíria. Môže to napáchať fatálne škody, preto sa snažíme aj touto cestou šírenie lží a nezmyslov o našom gymnáziu zastaviť.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• 4. 12. 2020
            • Milí uchádzači o štúdium, milí rodičia.

Radi by sme Vás pozvali na Deň otvorených dverí našej školy v netradičnom režime.

Môžete sa tešiť na komentovaný program, v ktorom sa dozviete informácie o štúdiu, navštívite priestory školy – triedy, učebne, v ktorých prebieha vyučovanie, telocvičňu, posilňovňu a celý školský areál. K nahliadnutiu do priestorov školy môžete využiť aj služby Google Maps.

Prehliadka školy bude trvať cca jednu  hodinu.

Radi Vás prevedieme školou a zodpovieme na Vaše otázky.

Čo sa dozvieš na DOD:

• Naši žiaci a pedagógovia ťa informujú o štúdiu a prevedú ťa priestormi školy.
              • Uvidíš všetko od odborných učební až po športové priestory a posilňovňu.
              • Budeš sa môcť opýtať na všetko, čo ťa ohľadom štúdia zaujíma.
              • Tvoja účasť sa ti určite oplatí.

Epidemiologická situácia nám umožňuje do školy pozvať len obmedzený počet záujemcov a ich rodičov, a preto pripravujeme mimoriadne dni otvorených dverí, ktoré sa uskutočnia vždy v  určené dni a v dohodnutý čas. Podmienkou účasti bude registrácia uchádzača a maximálne jedného zákonného zástupcu.

V registrácii si vyberiete termín, čas a odbor, ktorý Vám bude vyhovovať. Následne Vás budeme telefonicky kontaktovať,  aby sme si rezervovaný termín potvrdili. Na každú hodinu je možné prihlásiť obmedzený počet uchádzačov o štúdium. S každým žiakom môže prísť maximálne jeden rodič /zákonný zástupca /.

Rezervuj si svoje miesto na náš prezenčný deň otvorených dverí v tomto formulári.

Ochrana osobných údajov

• Deň počítačovej bezpečnosti

• 1. 12. 2020
            • ŠKOLSKÝ PREVI SECURITY TEST (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf1BAMvkt1JJ_pHNWqJ5txzCJ58QWNncMOkk23eyggxDamXXA/viewform) - krátky test z problematiky informačnej bezpečnosti a počítačovej kriminality,