• Umlčané svedkyne

• 29. 11. 2019
            • Do galérie Umlčané svedkyne boli pridané fotografie.

Nečakaná pozvánka, nečakane poučné podujatie! Príslušníci policajného zboru a členka OZ Fenestra nám (II. C) podorbne vysvetlili, čo sa rozumie pod domácim násilím a násilným partnerským vzťahom. Štatistiky v tejto oblasti sú alarmujúce! Prednáška a následná skupinová aktivita boli súčasťou 16-dňovej kampane, ktorá má za cieľ uctiť si pamiatku všetkých žien a ich detí, ktoré boli na Slovensku zavraždené v dôsledku násilia. Ľuďom, ktorí obetiam násilia všemožne pomáhajú, patrí obrovská vďaka a uznanie.

• Keď vyrastiem, budem youtuber_Vol2

• 24. 11. 2019
            • Do galérie Keď vyrastiem, budem youtuber_Vol2 boli pridané fotografie.

O tom, ako sa presadiť, ako si budovať svoju budúcnosť, o štúdiu na vysokých školách, ako uspieť pri hľadaní práce, ale aj ako zmysluplne využiť čas strávený na strednej škole. To bolo obsahom už 2. ročníka eventu Keď vyrastiem, budem youtuber. Alebo... „Snažili sme sa pozvať hostí, ktorí dokážu študentom priniesť pohľad nielen z vysokoškolského prostredia, ale aj z prostredia reálnej praxe,“ objasnili výber hostí absolventi a iniciátori z OZ Kollárova. Vysoké školy zastupovali Prešovská univerzita, Ekonomická fakulta, Stavebná fakulta a Fakulta výrobných technológii z TUKE. Ďakujeme všetkým za príjemný a inšpiratívny deň.

• Florbal

• 24. 11. 2019
            • Dńa 22.11.2019 sa na našej škole konalo okresné kolo vo florbale  stredných škol. Družstvo dievčat obsadilo 1. miesto a postupuje tak na majstrovstvá kraja. Gratulujeme !!!

Autor: kolektív TSV

• AMNESTIA

• 23. 11. 2019

• Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie, žiaci zo ŠI navštívili filmové predstavenie s názvom Amnestia v Košiciach. Film sa venuje  vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta. Žiaci sa dejom filmu preniesli do obdobia minulého storočia.

• Súťaž zručnosti

• 12. 11. 2019

• V mesiaci október prebehlo školské kolo súťaže zručnosti v rámci skupín tried III.A a IV.A odboru mechanik strojov a zariadení. Najlepšie výsledky dosiahli žiaci Cyril Kohút, Tóbiás Čižmár, Dávid Pencák a Daniel Iľko.

• Autosalón Michalovce 2019

• 12. 11. 2019
            • Exkurzia žiakov strojárskych odborov.

Viac ako 65 vystavených vozidiel na jednom mieste, motorky, štvorkolky, bicykle, karavany, elektromobily, úžitkové vozidlá aj autoservisná technika.  Autor fotografií: Daniel Iľko, III.A

• Revolution train

• 8. 11. 2019
            • Žiaci zo školského internátu sa dňa 23.10.2019 zúčastnili exkurzie a prednášky v protidrogovom vlaku Revolution train. Predstavili nám mechanizmy drogovej závislosti, ako aj jej dôsledky.  Vlak je tvorený šiestimi vagónmi, v ktorých sú štyri kinosály a osem interaktívnych miestnosti.  Žiaci boli zavedení do deja a videli, ako ľahké je prepadnúť drogám a aké je ťažké sa tejto závislosti zbaviť. Cieľom vlakového programu je prostredníctvom zapojenia ľudských zmyslov zapôsobiť na žiakov a inšpirovať ich k pozitívnym životným voľbám.

Autor fotografií: PaedDr. Andrea Popovičová, MBA