• Novinky

  • Novinky

            • MÁME ĎALŠÍCH ABSOLVENTOV AKADÉMIE VEĽKÝCH DIEL

            • 26. 6. 2026
            • Aj tento školský rok sme otvorili klub Akadémie veľkých diel pre študentov.

              Štyri gymnazistky sa v komornej atmosfére stretli dokopy na 25 seminároch, na ktorých diskutovali o dielach západnej civilizácie. Keďže splnili všetky podmienky, získali aj certifikát, ktorý im prinesie body v štipendijnom programe Študuj doma, Slovensko ťa odmení.

              Už teraz sa tešíme na nových akademikov v budúcom školskom roku.

            • PRVÁCI MAJÚ TALENT

            • 26. 6. 2026
            • Každý z nás má niečo, čo nemá nikto iný. Každý z nás disponuje niečím, čo niekto iný nedokáže. To mali možnosť dokázať žiaci I. G a I. H triedy v ročníkovom projekte projekte, kde ukázali svoje nadanie, talenty, výnimočné schopnosti.

              Obdivovali sme krásnu hru na klavíri, na organe, futbalový freestyle či koníčky, ochutnali sme cheesecake aj avokádovú nátierku na celozrnnej bagetke. Svoju zručnosť dokázali žiaci pri vytváraní balónových figúrok. Nádherné výtvarné kreácie na papieri aj na textílii potešili oči porotcov. Dokonca niekto dokáže vypiť fľašu nápoja na jeden dúšok. Máme aj výborných recitátorov poézie či prózy. V neposlednom rade nás potešili hádzanári prehliadkou krásnych gólových situácií. Uznanie patrí aj tým, ktorí dokážu videá zostrihať a upraviť. Dokonca  kúzelníci predviedli triky s kartami a šikovné ruky dievčat dokázali vyrábať kvety zo stužiek. No a nesmieme zabudnúť na herecký výkon v humornej scénke Cuky Luky.

              Krásny projekt podporili svojím odborným posúdením členky poroty Mgr. Jana Fulajtárová, Mgr. Tímea Baranecová, Mgr. Gabriela Vargová, Mgr. Veronika Vargová a RNDr. Martina Kubicová.

              Ďakujeme členom školského parlamentu za moderovanie, technickú a asistenčnú pomoc.

              Dúfam, že sa nám podarí takéto talentárium zorganizovať aj v budúcom školskom roku.

            • MALLORKA OČAMI NAŠICH PRVÁKOV

            • 26. 6. 2026
            • Na prelome mája a júna sa študenti prvého ročníka gymnázia zúčastnili španielsko-nemeckého jazykového kurzu na malebnom ostrove Mallorka.

              Okrem intenzívnej výučby nemeckého a španielskeho jazyka si našli čas aj na oddych pri mori, večerné prechádzky pri západe slnka do pôvabných zátok či spoznávanie historických uličiek a krás hlavného mesta Palma de Mallorka.

              Z pobytu si odnášajú množstvo nezabudnuteľných zážitkov, nových skúseností a krásnych spomienok.

            • OLYMPIJSKÝ DEŇ 2026

            • 26. 6. 2026
            • V rámci Národného týždňa športu, pohybových aktivít a zdravého životného štýlu – Slovensko v pohybe sa dňa 23. júna 2026 uskutočnil na našej škole Olympijský deň, počas ktorého si žiaci zmerali sily v športových disciplínach inšpirovaných letnými olympijskými hrami.

              Podujatie slávnostne otvorili vzácni hostia z Olympijského klubu Košice – Ing. Ladislav Šosták, Miroslav Luberda a JUDr. Jozef Kačica, ktorí svojou prítomnosťou zdôraznili význam športu, pohybu a zásad fair play.

              Víťazmi jednotlivých disciplín sa stali:

              • David Graban (III. C) – streľba zo vzduchovej zbrane,
              • Sebastián Sabo (III. T) – skok do diaľky,
              • David Basár (I. V) – veslovanie na trenažéri Concept,
              • Matej Leffler (II. C) – slalomová dráha so streľbou na kôš,
              • trieda III. T – štafetový beh.

              Celkové poradie tried:

              • 🥇 1. miesto: II. A
              • 🥈 2. miesto: III. T
              • 🥉 3. miesto: III. C

              Ďakujeme všetkým žiakom, pedagógom aj hosťom za vytvorenie príjemnej športovej atmosféry a úspešný priebeh podujatia.

            • Riaditeľské voľno

            • 25. 6. 2026
            • V súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vám oznamujem, že dňa 29. 06. 2026 ako riaditeľka školy udeľujem žiakom  Spojenej školy Kollárova 17, Sečovce z prevádzkových dôvodov riaditeľské voľno.

              PaedDr. Michaela Štundová, MBA

              riaditeľka školy

            • NÁŠ ŠKOLSKÝ PARLAMENT DOSIAHOL NAJVYŠŠIE OCENENIE – KRIŠTÁĽOVÚ ÚROVEŇ

            • 24. 6. 2026
            • Dňa 15. 6. 2026 sa v priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach uskutočnilo oceňovanie 4. ročníka Značky kvality ŠP, ktoré organizovala Rada mládeže Košického kraja v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom.

              Po privítaní hostí a hudobnom vstupe nasledovalo samotné oceňovanie – od bronzovej až po krištáľovú úroveň. Z 25 ocenených škôl v Košickom kraji bol iba jeden školský parlament krištáľový. Sme radi, že práve náš.

              Ďakujeme všetkým členom školského parlamentu a vedeniu školy za podporu našej celoročnej práce.

            • NAŠE GYMNÁZIUM MALO ZASTÚPENIE NA DILONGOVEJ TRSTENEJ 2026

            • 18. 6. 2026
            • Dňa 5. 6. 2026 sa naša gymnazistka Alžbetka Madárová (trieda II. G) zúčastnila na XXXIV. ročníku celoštátnej súťaže v umeleckom prednese slovenskej a svetovej sprirituálnej poézie a prózy Dilongova Trstená 2026.

              Našej druháčke ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme radosť z ďalších umeleckých prednesov.

            • ŠP KOLLÁRKA NA OBEDE S PÁNOM PRIMÁTOROM

            • 18. 6. 2026
            • Dňa 16. júna 2026 prijal náš Školský parlament Kollárka pozvanie primátora mesta Sečovce PaedDr. Dominika Frajkora na spoločný obed. Stretnutia sa zúčastnili aj žiaci miestnych základných škôl.

              Počas otvorenej a priateľskej diskusie pán primátor ochotne odpovedal na množstvo otázok týkajúcich sa života v meste, vzdelávania či plánov do budúcnosti a povzbudil mladých ľudí k aktívnemu záujmu o dianie v Sečovciach.

              Ďakujeme pánovi primátorovi za pozvanie, príjemne strávený čas a inšpiratívny rozhovor.

            • GYMNAZISTI NA PRAKTICKOM CVIČENÍ IZOLOVALI DNA

            • 17. 6. 2026
            • Druháci si na praktickom cvičení z biológie mali možnosť vyskúšať izoláciu DNA.

              Tento experiment patrí medzi základné metódy v genetike a umožňuje doslova "vidieť" nositeľa genetickej informácie na vlastné oči.

              Aj takýmto spôsobom sa snažíme inšpirovať mladých ľudí k ďalšiemu štúdiu v oblasti biológie, medicíny či biotechnológií.

            • INTEGRAČNÝ ČIN ROKA 2026

            • 17. 6. 2026
            • Dňa 12. 6. 2026 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Integračný čin roka 2026. Táto súťaž dáva priestor mladým ľuďom podeliť sa o svoje skutky, príbehy a aktivity, ktorými pomáhajú druhým, podporujú toleranciu, priateľstvo a dobré medziľudské vzťahy.

              Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili a poslali svoje príbehy či práce. Veľmi si vážime vašu ochotu podeliť sa o dobré skutky a pozitívne príklady, ktoré môžu byť inšpiráciou pre ostatných.

              Výhercom školského kola sa stal Simon Tomko z triedy III. T v odbore informačné a sieťové technológie. Jeho príbeh bude reprezentovať našu školu na krajskom kole súťaže Integračný čin roka 2026. Srdečne mu gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole.

            • TURNAJ VO FUTBALE ŽIAKOV SŠ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA TREBIŠOV

            • 17. 6. 2026
            • Dňa 16. 6. 2026 sa na futbalovom štadióne Slavoj Trebišov uskutočnil tradičný Futbalový turnaj stredných škôl o pohár primátora mesta Trebišov.

              Turnaj priniesol obrovské emócie, dramatické momenty a predovšetkým skvelé športové výkony všetkých zúčastnených tímov. Všetky tímy predviedli skvelé výkony, rozhodovali tie najmenšie detaily a obetavé zákroky v posledných sekundách zápasov. Po sérii mimoriadne náročných a vyrovnaných zápasov sa naši žiaci stali celkovým víťazom turnaja. Našu školu reprezentovali: M. Bajus (III. A), S. Bodák (III. A), M. Hľas (III. A), A. Puky (III. A), O. Urbánek (III. T), M. Kmec (III. T), S. Sabo (III. T), M. Kajla (II. T), M. Longa (II. T), L. Plavnický (II. C), M. Lipták (I. V), R. Geroč, F. Rokyta, J. Sivák, M. Rudiakovskyi. Za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Maxim Rudiakovskyi.

              Ďakujeme všetkým našim žiakom za vzornú reprezentáciu školy a férové športové správanie počas celého turnaja.

            • ŠPANIELSKY DEŇ

            • 17. 6. 2026
            • Aj tento rok sa naši študenti mohli preniesť do Španielska, a to vďaka žiakom III. G, ktorí tradične pripravili rôzne aktivity na túto tému – zmerali si sily v kvíze či karaoke, ochutnali tradičné španielske pochutiny, akými sú paella de batatas, sangría a sladký dezert churros.

              Medzi študentmi vládla príjemná atmosféra. Na záver si všetci spoločne zatancovali a zaspievali známe španielske piesne.

              Vďaka tomuto dňu sme sa skvele naladili na prichádzajúce leto a užili si kúsok pravej španielskej atmosféry priamo v škole.

            • BRONZOVÝ ÚSPECH V CELOSLOVENSKOM FINÁLE BRANNO-ŠPORTOVEJ OLYMPIÁDY

            • 15. 6. 2026
            • V dňoch 10. – 12. júna 2026 sa uskutočnilo celoštátne finále Branno-športovej olympiády, ktorej organizátorom bolo Ministerstvo obrany Slovenskej republiky.

              Olympiáda bola kombináciou vedomostného testu a športových disciplín, ktoré preverili nielen fyzickú zdatnosť žiakov, ich strelecké a pamäťové schopnosti, ale aj vedomosti z oblasti topografie, ochrany života a zdravia.

              Na celoštátnom kole sa zúčastnilo osem družstiev – víťazov krajských kôl. Každé družstvo bolo kvalitne pripravené podať čo najlepší výkon a zabojovať o umiestnenie medzi najlepšími školami na Slovensku. Súťažné podmienky boli tento rok náročné, keďže súťažiacich sprevádzalo chladné a veterné počasie.

              Súťažná trať pozostávala z piatich športových disciplín: streľby na terč zo vzdialenosti         20 metrov, zrýchleného presunu na vzdialenosť 5 kilometrov s prekonávaním prekážok a plnením úloh na stanovištiach. Súčasťou boli aj vedomostné disciplíny – vedomostná súťaž, virtuálny prieskumník a Kimova hra.

              Našu školu reprezentovalo šesťčlenné družstvo. Tvorili ho žiaci 1. ročníka – Eliška Kureková, Nela Bárníková a Matej Janotík a žiaci 3. ročníka – Katka Varichajová, Dávid Graban a Marko Zgodava.

              Všetkým žiakom patrí veľké poďakovanie za ich odhodlanie, zodpovedný prístup k súťažným disciplínam, vzájomnú spoluprácu a tímového ducha. Počas oboch súťažných dní preukázali veľkú snahu a bojovnosť, výsledkom čoho bolo krásne 3. miesto. Tento úspech bol zároveň obhajobou minuloročného umiestnenia.

              Účasť žiakov na takejto súťaži má významný prínos pre rozvoj ich pohybových schopností, podporuje záujem o šport a zároveň prispieva k budovaniu branného povedomia, pripravenosti a schopnosti reagovať v krízových situáciách.

              Našim žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme im veľa ďalších športových úspechov.

            • STEM ZRUČNOSTI A PODNIKATEĽSKÉ SKÚSENOSTI V GRÉCKU

            • 15. 6. 2026
            • Štrnásť žiakov Strednej odbornej školy techniky a služieb, Kollárova 17, Sečovce sa zúčastnilo skupinovej mobility v rámci projektu Erasmus+ v gréckom Solúne, ktorú hostila organizácia EDUACT. Počas piatich dní sa venovali rozvoju STEM zručností, digitálnych kompetencií, tímovej spolupráce a podnikateľského myslenia.

              Žiaci diskutovali o požiadavkách súčasného trhu práce, analyzovali kariérne príležitosti v oblastiach informačných technológií, techniky a bezpečnosti a rozvíjali svoje komunikačné schopnosti v anglickom jazyku. Súčasťou programu boli aj praktické workshopy zamerané na programovanie, robotiku a digitálne inovácie, počas ktorých riešili reálne úlohy, tvorili digitálne projekty a prezentovali vlastné riešenia.

              Významnou časťou mobility boli aktivity zamerané na podnikavosť a inovácie. Žiaci navrhovali vlastné STEM podnikateľské nápady, pripravovali jednoduché podnikateľské plány a marketingové stratégie a svoje projekty prezentovali pred ostatnými účastníkmi. Nechýbali ani interkultúrne aktivity, spoznávanie gréckej kultúry a budovanie nových medzinárodných priateľstiev.

              Mobilita priniesla žiakom nové odborné vedomosti, praktické skúsenosti, zvýšila ich sebavedomie pri komunikácii v cudzom jazyku a pomohla sa im lepšie pripraviť na budúce štúdium a pracovný život.

               

              Erasmus+KA1 „Zvládnutie STEM zručností pre konkurencieschopný trh práce“

            • MÁME STRIEBRO Z MEDZINÁRODNÉHO TURNAJA POLANKA CUP 2026

            • 15. 6. 2026
            • Naši žiaci dosiahli skvelý úspech na medzinárodnom turnaji Polanka Cup 2026, kde sa spomedzi 96 tímov a viac ako 1 400 hráčov prebojovali až do finále a obsadili vynikajúce 2. miesto. Vo svojej kategórii súperili so 16 tímami a zároveň sa stali najlepším tímom zo Slovenskej republiky.

              Veľkú radosť nám prinieslo aj individuálne ocenenie nášho žiaka Vitaliiho Dementieva, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho strelca turnaja.

              Ďakujeme našim kolegom Mariánovi Ujehlymu a Dáriusovi Rusnákovi za prípravu družstva. Špeciálne poďakovanie patrí pánovi primátorovi mesta Sečovce Dominikovi Frajkorovi za jeho osobnú podporu počas turnaja.  

              Najväčšie poďakovanie patrí pani riaditeľke Michaele Štundovej, ktorá prišla našich chlapcov na finálový zápas osobne podporiť. Svojou prítomnosťou im dodala motiváciu, energiu a ukázala, že stojí za nimi nielen ako riaditeľka, ale aj ako ich najvernejšia fanúšička.

              Srdečne blahoželáme celému tímu k výbornému výsledku a vzornej reprezentácii školy, Košického samosprávneho kraja, mesta Sečovce i Slovenska.

            • BRANNO-ŠPORTOVÉ AKTIVITY PRE ŽIAKOV NA ELOKOVANOM PRACOVISKU

            • 11. 6. 2026
            • V dňoch  5. – 9. 6. 2026 sa konalo účelové cvičenie na ochranu života a zdravia pre prvé a druhé ročníky a zároveň sa konal KOŽAZ pre druhé a tretie ročníky elokovaného pracoviska.

              Branno-športové aktivity sa konali v obci Dargov na futbalovom ihrisku, kde si žiaci vyskúšali streľbu zo vzduchovej zbrane, hod granátom na cieľ, hod granátom do diaľky, obväzové techniky a prvú pomoc na stanovišti zdravotnej prípravy. Nechýbali ani športové aktivity s loptami, turistický pochod smerom do Bačkovskej doliny a pochod do obce Trnávka k rybníku.

              Veríme, že si žiaci odniesli so sebou veľa pekných zážitkov.

            • SPOZNAJ TREBIŠOV BEHOM

            • 11. 6. 2026
            • Dňa 7. 6. 2026 sa konal v meste Trebišov už 10. ročník športovo-charitatívneho podujatia  SPOZNAJ TREBIŠOV BEHOM, ktoré ponúklo širokú škálu kategórií a disciplín, napríklad: Detské kategórie, Prechádzka, Beh 3 – 5 – 10 km, Nordic Walking, Jazda na bicykli, Beh v maskách (100 m) a preteky Lezúňov (5 m).

              Niektoré žiačky a žiaci našej školy si zvolili kategórie behu, iní boli súčasťou organizačného tímu, ktorý spolu s mestskou políciou zabezpečoval premávku na vstupných križovatkách.

              Vďaka všetkým bežcom, bežkyniam a organizačnému tímu sa naša škola umiestnila na celkovo 3. mieste v počte zúčastnených nadšencov tohto podujatia.

            • AI NEMYSLÍ, AI PREDVÍDA

            • 10. 6. 2026
            • Dňa 4. júna 2026 sa študenti odboru informačné a sieťové technológie stretli na workshope IT Akadémie s témou „AI nemyslí – predvída“.

              Program podujatia bol tento rok mimoriadne pestrý. Študenti v rámci svojich vystúpení nielen analyzovali princípy umelej inteligencie, ale predstavili aj kľúčové osobnosti a globálne spoločnosti, ktoré formujú dnešný IT svet.

              Okrem teoretických prehľadov žiaci prezentovali aj svoje vlastné inovatívne nápady. Absolútnym víťazom sa stal projekt plne funkčného kávovaru, ktorý zaujal porotu svojím technickým spracovaním aj praktickým využitím. Najlepšie dvojice boli za svoju kreativitu a vedomosti odmenené vstupom do Escape room, kde si budú môcť preveriť svoje logické myslenie v praxi.

              Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za inšpiratívny pohľad do budúcnosti technológií.

            • PETANGOVÝ TURNAJ

            • 8. 6. 2026
            • Dňa 5. 6. 2026 sa uskutočnil petangový turnaj žiakov SŠ v Trebišove.

              V silnej konkurencii šiestich stredoškolských tímov sa naši žiaci nestratili. V turnaji systémom „každý s každým“ odohrali náročné a vyrovnané zápasy, v ktorých ukázali nielen presnú ruku a taktické myslenie, ale aj skvelého športového ducha. Nakoniec si z turnaja odnášame pekné 3. miesto.

              Ďakujeme našim žiakom za vzornú reprezentáciu školy, bojovnosť do posledného hodu.