• Informácie pre maturantov

• Maturita - gymnázium

• Maturitnú skúšku na gymnáziu tvoria štyri predmety.

Predmety maturitnej skúšky pre gymnáziá sú

a) slovenský jazyk a literatúra,

b) povinný predmet zo skupiny predmetov cudzí jazyk,

c) dva voliteľné predmety

Jeden voliteľný predmet žiaka na maturitnej skúške podľa písmena c) je predmet, v ktorom mal žiak súčet týždenných hodinových dotácií počas štúdia na gymnáziu najmenej šesť. Do súčtu týždenných hodinových dotácií možno započítať aj hodinovú dotáciu zo seminára alebo z cvičení rovnakého zamerania

Externú časť maturitnej skúšky, písomnú formu internej časti maturitnej skúšky a ústnu formu internej časti maturitnej skúšky z predmetu zo skupiny predmetov cudzí jazyk podľa písmena b) žiak vykoná na úrovni B2 jazykovej náročnosti Spoločného európskeho referenčného rámca.

Ak si žiak zvolí zo skupiny predmetov voliteľné predmety podľa písmena c) druhý cudzí jazyk, z tohto predmetu koná iba ústnu formu internej časti maturitnej skúšky a zvolí si úroveň B1 alebo B2 jazykovej náročnosti Spoločného európskeho referenčného rámca.