• 70. výročie založenia Gymnázia v Sečovciach

• LIST ABSOLVENTOM

• Milý náš absolvent,

na pomaturitných stretnutiach po rokoch, a nielen vtedy, si Ty a Tvoji spolužiaci iste spomínate na svoje gymnaziálne roky, na profesorov, spolužiakov, stužkové, školské výlety, ťažké maturitné chvíle. Ak máte toto všetko spojené s Jedenásťročnou strednou školou/SVŠ-kou/Gymnáziom v Sečovciach, potom je Vaším dňom 27. september 2024 (v piatok), kedy Vaša/naša škola oslávi 70 rokov svojej existencie.

Iste, tento dátum je ešte veľmi vzdialený a zatiaľ si ho nemusíš pamätať, ešte ho pripomenieme. Teraz, rok vopred, sa obraciame na Teba ako na zástupcu, prostredníctvom ktorého oslovíme celú Tvoju triedu. Kontakty na svojich spolužiakov iste máš z posledného maturitného stretnutia.

V rámci 70-ky plánujeme viaceré aktivity – vydanie spomienkovej publikácie, predstavenie zaujímavých absolventov (Predstavujeme), oprášenie zabudnutých príbehov z histórie (Čo o nás písali) a ďalšie podujatia, ktorými bude žiť škola po celý aktuálny školský rok. O všetkých aktivitách budeme priebežne informovať na web-stránke našej školy v sekcii 70. VÝROČIE ZALOŽENIA GYMNÁZIA (https://gdusecovce.edupage.org/a/70-vyrocie-zalozenia-gymnazia-v-secovciach) a na stránke mesta Sečovce. Aby sme tieto aktivity mohli pripraviť čo najlepšie, potrebujeme k tomu spolupracovať s absolventmi, teda s Tebou a s Tvojimi spolužiakmi

Bolo by krásne, keby ste sa aj Ty a Tvoji spolužiaci stali súčasťou mozaiky, v ktorej sa odrazí obdobie vášho nezabudnuteľného študentského dozrievania. Prosíme preto o nostalgické, humorné alebo láskavé príbehy, spomienky, úvahy Teba a Tvojich spolužiakov. Príspevky môžete posielať aj v podobe odpovedí či spomienok na otázky:

• Na ktorého spolužiaka či spolužiačku najčastejšie spomínaš a prečo?
            • Ovplyvnil niektorý učiteľ Tvoje ďalšie štúdium a profesiu?
            • Vybaví sa Ti legendárna „hláška“ niektorého učiteľa?
            • Stretávate sa so svojimi spolužiakmi? Aké sú Vaše stretnutia?
            • Gymnazisti vždy športovali, hrali na hudobné nástroje, hrali divadlo, randili, chodili spolu do krčmy, poza školu. A čo Ty?
            • Spomenieš si na nejaký matematický vzorec, fyzikálny zákon, chemické reakciu, gramatickú poučku, báseň? Bola v Tvojom živote chvíľa, kedy si niečo z toho použil/a alebo sa Ti s tým spája nejaký konkrétny príbeh?

Životné osudy a cesty všetkých absolventov sú jedinečné, o tom sa presviedčame na našich pomaturitných stretnutiach. Ale sú niektoré, ktoré si zalúžia, aby sa o nich dozvedeli všetci. Preto druhá prosba na Teba je, aby si spolu so spolužiakmi vybral zo svojej triedy spolužiakov, ktorí sú mimoriadne úspešní, charizmatickí alebo ich životná cesta je niečím výnimočná či veľmi zaujímavá. Týchto absolventov chceme predstaviť všetkým, aj súčasným žiakom Gymnázia a verejnosti. Pomôžte nám týchto absolventov nájsť.

A ešte jedna prosba: pomôžete nám nájsť gymnaziálne manželstvá?

Na Tvoje príspevky (hoci aj drobné dielka či postrehy), na nominácie spolužiakov a tipy na gymnaziálne manželstvá sa tešíme na 70@gdusecovce.sk, a to najneskôr do konca kalendárneho roka 2023.

Ak môžeš, využi všetky svoje informačné cesty a zdieľaj tieto informácie vo svojom okolí. Budeme veľmi radi, ak sa o konaní osláv dozvie čo najviac absolventov, študentov i priateľov školy. Dúfame, že sa mnohým podarí zorganizovať si svoj čas tak, aby na oslavách mohli byť, čím by podporili svoju školu.

Prípravný výbor osláv