• Odbory, termíny a informácie

• Dôležité termíny

• Prijímacie skúšky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2024/2025  sa uskutočnia:

1. v prvom termíne 2. mája 2024 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 3. mája 2024,

1. v druhom termíne 6. mája 2024 a podľa potreby vzhľadom na počet

uchádzačov aj 7. mája  2024.

Overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania pre odbor 9245 M ochrana osôb a majetku v rámci prijímacích skúšok na vzdelávanie v stredných školách sa uskutoční:

a) v prvom termíne 29. apríla 2024 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 30.apríla 2024 a 26. apríla 2024,

b) v druhom termíne 9. mája 2024 a podľa potreby vzhľadom na počet uchádzačov aj 10. a 13. mája 2024.

Vstupné údaje: vyplnená prihláška na vzdelávanie na strednú školu v papierovej forme, prípadne vysvedčenie žiaka, diplomy alebo výsledkové listiny preukazujúce poradie žiaka, prípadne jeho výkon, súhlas zákonného zástupcu o spracovaní osobných údajov.

Harmonogram prijímacieho konania

Informácie pre rodičov uchádzačov

1. Do 20. marca 2024  uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača podáva prihlášku.  Prihláška bude akceptovaná  iba riadne vyplnená, základnou školou potvrdená (podľa § 63 ods. 3 školského zákona), oboma zákonným zástupcami podpísaná a doručená v tlačenej podobe osobne alebo poštou, alebo doručenou do školskej e-schránky,
            2. Dňa 17. mája 2024  škola na základe prijímacieho konania zverejní na webovej stránke školy výsledky prijímacieho konania a odošle uchádzačovi rozhodnutie o prijatí.
            3. Do 22. mája 2024 (23:59) zákonný zástupca písomne potvrdí prostredníctvom školského informačného systému rozhodnutie o nastúpení žiaka na štúdium (vzor tlačiva je zverejnený na webovej stránke školy www.gdusecovce.edupage.org v časti prijímacie konanie) prostredníctvom informačného systému základnej školy (napr. Edupage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom emailu na sekretariat@gdusecovce.sk, poštou na adresu školy Spojená škola, Kollárova 17, 078 01 Sečovce alebo do elektronickej schránky strednej školy. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole. Ostatné rozhodnutia o prijatí na odbory vzdelávania v prihláške strácajú platnosť.
            4. Proti rozhodnutiu o neprijatí na štúdium sa môže uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača odvolať riaditeľke školy v lehote do piatich dní odo dňa doručenia rozhodnutia podľa § 68 ods. 4 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
            5. Vo výsledkovej listine bude stanovený počet žiakov /za každý odbor/ oddelených červenou čiarou. Sú to žiaci, ktorí získali najviac bodov, avšak nie všetci žiaci z tohto počtu potvrdia záujem o štúdium na našej škole. Žiaci, ktorí budú neprijatí pre nedostatok miesta, majú možnosť byť prijatí na miesta žiakov, ktorí sa nezapíšu, resp. pošlú potvrdenie o nenastúpení (podrobnosti upresníme). Ak sa uvoľní miesto, vydá riaditeľka školy nové rozhodnutie o prijatí uchádzačovi, ktorý je ďalší v poradí, v prípade, že zákonný zástupca podá v zákonnej lehote, do piatich dní odo dňa doručenia rozhodnutia o neprijatí odvolanie, čím deklaruje pretrvávajúci záujem o štúdium.
            6. Po zápise resp. potvrdení nástupu zákonný zástupca vyplní evidenčný list žiaka, na ktorom uvedie voľbu voliteľných predmetov (druhý cudzí jazyk, etická/náboženská výchova),  objednávku žiackej karty resp. medzinárodného preukazu žiaka ISIC/EURO<26.  Škola požiada o vyplnenie evidenčného listu (dátum a podmienky pre vyplnenie včas zverejníme).

Na vaše otázky radi zodpovieme telefonicky: 056/6773801 (sekretariát školy), e-mailom: sekretariat@gdusecovce.sk.

Informácie budeme priebežne aktualizovať