• Školský internát

• Kritériá pre prijatie do školského internátu

• Kritéria pre prijatie žiakov do školského internátu

pre školský rok 2024/2025

Prijímanie žiakov do ŠI vychádza z platnej legislatívy §117 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a § 5 z vyhlášky MŠVVŠ SR č. 22/2022 o školskom internáte.

1. Kapacita školského internátu je 65 lôžok.

2. Ubytovanie v školskom internáte sa poskytuje na obdobie jedného školského roka, t. j. uchádzač o ubytovanie v školskom internáte je prijímaný na celý školský rok 2024/2025

3. Žiaci, ktorí majú záujem o ubytovanie v školskom internáte v školskom roku 2024/2025                       si musia podať písomnú žiadosť o prijatie do školského internátu. Tlačivá „ Žiadosť o prijatie do školského internátu“ budú k dispozícii na školskom internáte, ako aj na webovom sídle školy (www.gdusecovce.edupage.org).

4. Písomnú žiadosť predkladá zákonný zástupca žiaka alebo plnoletý žiak na sekretariát riaditeľky školy.

5. Rozhodujúca je vzdialenosť školy od miesta trvalého pobytu žiaka – prednostné ubytovanie bude poskytnuté žiakom, ktorých vzdialenosť je viac ako 25 km. Pri nižšej vzdialenosti rozhoduje zložitosť dochádzky a nadväznosť spojov.

6. V prípade, že bude doručených viac žiadostí, ako je kapacita ŠI, budú uchádzači prijímaní podľa týchto kritérií:

A) žiaci prvých ročníkov, ktorí sú zapísaní a prijatí na Spojenú školu Kollárova 17, Sečovce

B) žiaci vyšších ročníkov, ktorí sú žiakmi Spojenej školy Kollárova 17, Sečovce

C) pri prijímaní žiakov ubytovaných na internáte už sa prihliadne na dodržiavanie školského poriadku školského internátu počas celého školského roka 2023/2024, hodnotenie a charakteristika žiaka (správanie, aktivita, ...), pravidelné a v danom termíne uhrádzané platby za ubytovanie a stravu.

7. Školský internát pri Spojenej škole Kollárova 17, Sečovce si vyhradzuje právo neubytovať uchádzačov, ktorým boli v školskom roku 2023/2024 udelené výchovné opatrenia                              pre nedodržiavanie Školského poriadku školského internátu (ŠPŠI). Ak bolo žiakovi  v školskom roku 2023/2024 udelené výchovné opatrenie, jeho žiadosť bude komisia posudzovať                   až po prijatí ostatných uchádzačov.

8. Uchádzač môže byť ubytovaný v školskom internáte len na základe lekárskeho potvrdenia o vyhovujúcom zdravotnom stave, ktoré žiak predloží pri nástupe na ubytovanie, ako aj všetky písomné náležitosti (rozhodnutie o prijatí do školského internátu, fotografia, v prípade potreby, písomnosti vyplývajúce z epidemiologických opatrení). Rovnako pri nástupe žiak zaplatí za ubytovanie na mesiac september. V prípade, že uchádzač nesplní tieto požiadavky, bude ponúknuté voľné miesto ďalšiemu uchádzačovi.

9. Žiak po prijatí do školského internátu je povinný rešpektovať a dodržiavať ŠPŠI, Režim dňa a iné vnútorné smernice a nariadenia, ktoré platia v školskom internáte.

Kritéria pre prijatie žiakov do školského internátu bolo prerokované a schválené na porade vychovávateľov v ŠI dňa 24. 01. 2024.

Právo konečného rozhodnutia prináleží riaditeľke ŠI.

Rozhodnutie riaditeľky školy a školského internátu o neprijatí do školského internátu je konečné. Na rozhodnutie sa nevzťahuje všeobecne záväzný predpis o správnom konaní  a nemožno proti nemu podať opravný prostriedok ( t.j. odvolať sa ).

Rozhodnutie o prijatí /neprijatí do školského internátu bude uchádzačom doručené poštou po vydaní rozhodnutia.

Prijatie žiaka 1. ročníka

do 21. 05. 2024 (23:59hod) - zákonný zástupca žiaka, ktorí potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie, zašle spolu s písomným potvrdením o nastúpení na štúdium aj  Žiadosť o prijatie na školský internát (vzor tlačiva je zverejnený na webovej stránke školy www.gdusecovce.edupage.org v časti internát) prostredníctvom informačného systému základnej školy (napr. Edupage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom emailu       na sekretariat@gdusecovce.sk, poštou na adresu školy Spojená škola, Kollárova 17, 078 01 Sečovce alebo do elektronickej schránky strednej školy. V prípade, že žiak bude prijatý na štúdium po termíne 21. 05. 2024, vzhľadom na posun miesta, platí vyššie spomínaný postup.

Prijatie žiakov vyšších ročníkov

do 31. 05. 2024 - zákonný zástupca žiaka, resp. žiak zašle Žiadosť o prijatie na školský internát (vzor tlačiva je zverejnený na webovej stránke školy www.gdusecovce.edupage.org v časti internát) prostredníctvom informačného systému základnej školy (napr. Edupage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom emailu na sekretariat@gdusecovce.sk, poštou na adresu školy Spojená škola, Kollárova 17, 078 01 Sečovce alebo do elektronickej schránky strednej školy.

Rozhodnutia o prijatí / neprijatí žiaka na školský internát pre školský rok 2024/2025 budú zákonným zástupcom, resp. žiakom zaslané prostredníctvom Slovenskej pošty do 30. 06. 2024.

V Sečovciach 27. 03. 2024

PaedDr. Štundová Michaela, MBA