• Prijímacie konanie

• Možnosti štúdia v školskom roku 2024/2025

II. KOLO

Podľa § 66 ods. 6 Zákona č. 245/2008 Z. z. Zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov riaditeľka Spojenej školy Kollárova 17, Sečovce vyhlasuje 2. kolo prijímacieho konania pre tieto odbory:

2-ročné učebné odbory (bez prijímacej skúšky)

2478 F strojárska výroba – počet žiakov 4

3169 F praktické práce – počet žiakov  15

3178 F výroba konfekcie – počet žiakov 8

ORGANIZÁCIA PRIJÍMACIEHO KONANIA

Vstupné údaje:

1. vyplnená prihláška na vzdelávanie na strednú školu. Prihláška môže byť podaná elektronickou formou (EDUPAGE) bez podpisu, alebo v písomnej (tlačenej) forme  (vzor tlačiva je zverejnený na webovej stránke školy www.gdusecovce.edupage.org v časti prijímacie konanie). Ak zákonný zástupca podáva prihlášku v listinnej podobe, v tom prípade prihlášku podpisujú obaja zákonní zástupcovia a uchádzač. Prihláška je platná aj s podpisom jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje len jeden zákonný zástupca a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľke školy písomné vyhlásenie (vzor tlačiva je zverejnený na webovej stránke školy www.gdusecovce.edupage.org v časti prijímacie konanie). Na prihláške je potrebné vyplniť emailové adresy a telefonické kontakty, ktoré sú funkčné. Uchádzač so zdravotným znevýhodnením pripojí k prihláške vyjadrenie lekára so špecializáciou o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený odbor vzdelávania,

2. vysvedčenia žiaka, ak v prihláške (listinná podoba) nebude potvrdená správnosť hodnotenia za jednotlivé školské roky základnou školou.

3. v prípade zdravotne znevýhodnených žiakov (ŠVVP) je potrebné spolu s prihláškou doložiť správu z diagnostického vyšetrenia, ktoré vykonalo zariadenie výchovného poradenstva a prevencie. Správa nesmie byť staršia ako 2 roky.

Žiaci so ŠVVP

O prijatí žiaka so ŠVVP rozhoduje riaditeľka školy na základe správy z diagnostického vyšetrenia od školského zariadenia výchovného poradenstva a prevencie (Centrum špeciálno-pedagogického poradenstva alebo Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie). Pred prijatím na štúdium škola poučí zákonného zástupcu žiaka o všetkých možnostiach vzdelávania jeho dieťaťa.

Cudzinci

V prípade prijímacieho konania cudzincov sa bude postupovať v súlade s  § 146 ods. 2 zákona 245/2008 Z. z.  o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov za tých istých podmienok ako u občanov SR

Harmonogram prijímacieho konania:

• do 14. júna 2024  - uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača podáva prihlášku  na vzdelávanie cez informačný systém základnej školy (napr. EduPage), resp. v papierovej forme

• do 26. júna 2024 (23:59) – zákonný zástupca potvrdí prostredníctvom školského informačného systému rozhodnutie o nastúpení/ nenastúpení žiaka na štúdium, resp. potvrdenie o nenastúpení žiaka na štúdium (vzor tlačiva je zverejnený na webovej stránke školy www.gdusecovce.edupage.org v časti prijímacie konanie) prostredníctvom informačného systému základnej školy (napr. Edupage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom emailu na sekretariat@gdusecovce.sk, poštou na adresu školy Spojená škola, Kollárova 17, 078 01 Sečovce alebo do elektronickej schránky strednej školy. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole. Ostatné rozhodnutia o prijatí na odbory vzdelávania v prihláške strácajú platnosť.

Rozhodnutia o prijatí budú zaslané zákonnému zástupcovi spolu s tlačivom Potvrdenie o nastúpení/ nenastúpení žiaka na štúdium (tlačivo je možné stiahnuť z webovej stránky školy v sekcii Prijímacie konanie).

Rozhodnutia o neprijatí budú zaslané zákonnému zástupcovi. Proti rozhodnutiu riaditeľky Spojenej školy, Kollárova 17, Sečovce sa môže uchádzač alebo zákonný zástupca maloletého uchádzača odvolať v lehote do piatich dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

Zápis prijatých žiakov

Zápis prijatých uchádzačov vykoná škola na základe doručeného potvrdenia o nastúpení žiaka                   na štúdium, alebo potvrdenia  o nenastúpení žiaka na štúdium strednej škole.

Po potvrdení nastúpenia uchádzača na štúdium na danej strednej škole automaticky strácajú platnosť rozhodnutia o prijatí na iné stredné školy.

V prípade, že zákonný zástupca prijatého žiaka nezašle potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium,                alebo nenastúpení žiaka na štúdium na strednú školu do 26. júna 2024 (23:59), riaditeľka školy príjme                 na uvoľnené miesto iného žiaka.

Kritériá prijímacieho konania boli prerokované v Pedagogickej rade dňa 29. mája 2024 a Rade školy pri Spojenej škole Kollárova 17, Sečovce dňa 29. mája 2024.

V Sečovciach, 29. mája 2024

PaedDr. Michaela Štundová, MBA

riaditeľka školy

*v prípade nejasností, resp. otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom emailu na sekretariat@gdusecovce.sk, telefonicky na tel. čísle 056/ 671 38 01