• TOP 30 SOLVE FOR TOMORROVW V PRAHE

• 1. 2. 2024
            • Žiaci Laura Bugošová, Sofia Rozinová, Patrícia Marcinova (trieda VI. O) a Jakub Čižmár (trieda III. T) sa v rámci programu Solve for Tomorrow – JA Czech a Slovakia prebojovali do TOP 30, vďaka čomu sa zúčastnili vzdelávania spoločnosti Samsung v Prahe.

Pomocou Design Thinking vytvorili „prototyp“ svojho nápadu, akýsi prvotný návrh riešenia, ktorý budú testovať na vybranej skupinke potenciálnych užívateľov – či ich produkt vyhovuje službám zákazníkov. Ten môže mať podobu vizualizácie s detailnejším popisom funkcií. Súčasťou vzdelávania bol aj teambuilding, ktorý im mal pomôcť udržať si pracovné nasadenie pre danú prácu.

• ROZBEHNI SA

• 1. 2. 2024
            • Minulý piatok (25. 1. 2024) bol neuveriteľným zážitkom plným vzdelávania a objavovania sveta financií. Žiaci VI. O a III. G triedy sa zúčastnili programu “Rozbehni to!”.

Mali výnimočnú príležitosť spoznať finančný svet nielen z pohľadu učebníc, ale aj priamo od odborníkov z programu, naučili sa, ako nachádzať nové podnikateľské nápady, sledovali inšpirujúce prezentácie, diskutovali o investovaní, úveroch a správnom hospodárení s peniazmi.

Sme radi, že sme mohli našim dievčatám a chlapcom otvoriť dvere do sveta financií.

• OKRESNÉ KOLO 3x3 STREETBASKET ŽIAKOV SŠ

• 1. 2. 2024
            • Dňa 30. 1. 2024 sa v telocvični Obchodnej akadémie v Trebišove uskutočnilo okresné kolo športovej súťaže 3x3 streetbasket žiakov stredných škôl.

Naši chlapci obsadili 3. miesto.

Konečné poradie :

1. Gymnázium Trebišov                      6b /40:11/