• NAŠA ŠKOLSKÁ KAPELA

• 14. 5. 2022
            • Školská hudobná skupina Loud Guitar sa pod vedením Mgr. Henriety Gabrikovej sformovala na začiatku školského roka 2021/2022, no dištančné týždne trochu zabrzdili jej rozbeh. Ale nevzdali to. Napriek komplikovanému rozvrhu hodín sa im darí stretávať sa raz za dva týždne. Prvýkrát sa odprezentovali na rozlúčkovej párty so zahraničnými hosťami v rámci spoločného projektu Erasmus+. Dnes umocnili rozlúčkovú slávnosť s absolventmi školy. Repertoár tvoria piesne známych slovenských a českých hudobných pop kapiel, nechýba tradičný folklór. Na najbližšie vystúpenie chystajú hudobné prekvapenie. Prajeme veľa úspechov!

• VYSPIEVALA SI VÍŤAZSTVO

• 13. 5. 2022
            • Blaženka Marcinová (IV. O trieda) si vyspievala 1. miesto na okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska a postupuje do krajského kola. Blahoželáme a držíme palce.

• OSLAVOVALI SME DEŇ EURÓPY

• 10. 5. 2022
            • Dňa 06. mája 2022 sa žiaci II. G triedy a junior ambasádori Ambasádorskej školy Európskeho parlamentu zúčastnili oslavy Dňa Európy v Košiciach, ktorú pripravila Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s mestom Košice.

Žiaci navštívili Európsku dedinku, kde sa zapojili do kvízu. Richard Matta (trieda III. G) získal 1. miesto a Simona Dulovičová 2. miesto (trieda II. G).

Súčasťou programu bola aj diskusia na tému Budúcnosť Európy s europoslancami Miriam Lexmann a Ivanom Štefanecom; mali sme zároveň príležitosť osobne sa s nimi stretnúť a porozprávať sa.

Ďakujeme za skvelý zážitok!

• DEŇ MATIEK 2022

• 6. 5. 2022
            • MAMA:

„M“ znamená milión vecí, ktoré som od teba dostala.

„A“ za všetky „áno“, ktoré si mi darovala.

„M“ znamená milovať všetko, čo si ma naučila, no i to, že si ma celý život bezpodmienečne milovala.

„A“ je i začiatok našej spoločnej abecedy lásky – ľúbim ťa.

Na druhú májovú nedeľu v Slovenskej republike pripadá Deň matiek, čo je medzinárodný sviatok oslavujúci materstvo.

Márne premýšľate nad tým, čo na Deň matiek podniknúť  alebo aké darčeky k tomuto sviatku zvoliť, aby ste urobili svojej mamičke radosť? Jednoduchým milým tipom môže byť blahoželanie, a to v podobe zakúpených kartičiek alebo vlastnoručne vyrobených obrázkov, srdiečok či kvietkov s roztomilými odkazmi.

Školský parlament v spolupráci s vedením Spojenej školy Kollárova 17, Sečovce a so zástupcami jednotlivých tried pripravil takéto malé potešenie pre mamky, babky a prababky v našom meste. Aspoň na chvíľku sme im vyčarili úsmev na tvári priamo na ulici.

Krásny Deň matiek!

• OPÄŤ RECITAČNÝ ÚSPECH NAŠEJ GYMNAZISTKY

• 5. 5. 2022
            • Dňa 4. 5. 2022 sa v priestoroch MsKS v Michalovciach konalo krajské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Našu školu reprezentovala Blažena Marcinová (trieda IV.O). V silnej konkurencii získala 3. miesto. Blahoželáme!

• AJ NAŠI GYMNAZISTI NA MLADOM EURÓPANOVI

• 5. 5. 2022
            • Mladý Európan je názov celoslovenskej vedomostnej súťaže, ktorej sa žiaci druhého a tretieho ročníka našej školy zúčastňujú každoročne. Vyhlasujú ju Zastúpenie Európskej komisie v SR a regionálne informačné centrá Europe Direct.

Dňa 29. 4. 2022 sa konali regionálne kolá 17. ročníka tohto podujatia. Množstvo informácií o Európskej únii a jej inštitúciách, o kompetenciách, o cieľoch, o jednotlivých členských štátoch v oblasti politiky, ekonomiky, kultúry, história i aktuálne dianie v Európe – to sú oblasti, z ktorých vychádzajú úlohy v jednotlivých súťažných kolách.

V konkurencii jedenástich stredných škôl košického regiónu sečovskí gymnazisti, junior ambasádori, Lucia Kurilecová (trieda III.G), Róbert Petruška (trieda III.G) a Tomáš Prítoka (trieda VI.O) obsadili  4. miesto. Blahoželáme!

• OCENENIE GYMNAZISTKY NA CELOSLOVENSKOM KOLE SOČ

• 3. 5. 2022
            • V dňoch 27. a 28. 4.2022 sa na pôde SOŠ ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána Andraščíka v Bardejove uskutočnil 44. ročník celoštátnej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti. V 17 odboroch súťažilo viac ako 300 študentov z celého Slovenska. V každom odbore prezentovalo svoje práce 16 riešiteľov. Našu školu reprezentovala Simona Vargová (trieda VI.O) v odbore 06 Zdravotníctvo s prácou Kvalita života detí s epilepsiou, ktorá sa v silnej celoslovenskej konkurencii umiestnila na krásnom 5. mieste. Srdečne blahoželáme! Naše farby reprezentoval aj Mgr. Marek Marjov ako predseda odborne hodnotiacej komisie v odbore 13 História, filozofia, právne vedy.