• Hádzaná

• 26. 2. 2020
            • Dňa 26.02.2020 sa v Trebišovskej športovej hale konalo okresné kolo v hádzanej stredných škôl. Náš dievčenský team  obsadil striebornú pozíciu a postupuje na regionálne kolo. Gratulujeme

Autor: kolektív TŠV

• LYŽIARSKY VÝCVIK

• 24. 2. 2020
            • Od 17.02. 2020 do 21.02.2020  si naši žiaci z II.O a 2.G vychutnali cestu na každoročný lyžiarsky výcvik. Telgárt nám svojím krásnym prostredím učaril, kde sme využívali 3 zjazdovky. Cieľom lyžiarskeho výcviku bolo zvládnutie základnej lyžiarskej techniky, ako aj zdokonalenie lyžiarskych zručností.  Pohybovými aktivitami v prírode si žiaci uvedomili dôležitý význam športu pre zdravie.

• Happy Valentine's Day

• 13. 2. 2020
            • Žiaci z internátu si pre Vás pripravili na Valentína fotostenu.

Budeme veľmi radi, ak sa zajtra prídete spolu s triednymi učiteľmi vyfotiť.

Tešíme sa na Vás

• Lyžiarsky kurz

• 11. 2. 2020
            • Od 03.02.2020 do 07.02.2020 žiaci 2.A a 2.C absolvovali lyžiarsky kurz v SKI TELGÁRT. Cieľom kurzu bolo naučiť žiakov základným zjazdovým pohybom na lyžiach, zdokonaliť lyžiarske zručnosti, prispieť k rozvoju pohybových schopností, vytvoriť si pozitívny vzťah k lyžovaniu a pestovať potrebu pravidelnej pohybovej aktivity.

• HAPPY SAFER INTERNET DAY!

• 11. 2. 2020
            • Dnes, v  utorok 11. februára 2020, je Deň bezpečnejšieho internetu (SID), keď opäť spojíme sily na celom svete, aby sme pracovali „ Spoločne za lepší internet “.

Digitálne technológie nám poskytujú svet možností na dosah ruky. Nikdy predtým sme si neužili toľko príležitostí na učenie sa, výmenu, účasť a vytváranie kontaktov. Internet však zároveň otvára určité riziká pre svojich používateľov - najmä tých najzraniteľnejších, ako je mládež: obavy z ochrany súkromia, kyberšikana, dezinformácie, vystavenie potenciálne škodlivému obsahu.... https://www.youtube.com/watch?v=M03BJFjBM3w&feature=emb_logo

Ako môžeme zaistiť prístup k bezpečnému a stimulujúcemu online prostrediu pre čo najväčší počet, kde môžu čo najlepšie využiť množstvo príležitostí a zároveň zmierniť jeho negatívne vedľajšie účinky? Pre viac informácií navštív slovenskú stánku SID: www.zodpovedne.sk.

Otestuj sa v teste internetovej závislosti:https://nezavislost.sk/test/test-internetovej-zavislosti/ V prípade „červeného výsledku“ si pomôžeš aplikácoiu https://nezavislost.sk/sk/aplikacia/

• Náš interes o techniku a fyziku

• 7. 2. 2020
            • V stredu 5. februára sme boli na exkurzii v Košiciach. S pani profesorkami sme navštívili Prírodovedeckú fakultu UPJŠ, kde sme mali možnosť nahliadnuť do tajov jadrovej fyziky. Ochotní pracovníci Univerzity Pavla Jozefa Šafárika nás obohatili nielen prednáškou o výskumnom stredisku CERN-e pri Ženeve, urýchľovači častíc, kvarkoch, leptónoch a antihmote, ale ukázali nám aj meranie rôznych druhov žiarenia v prostredí. Navštívili sme aj Technické múzeum, kde sme si v Sieni elektrických výbojov užili skupinový elektrošok, pohrali sme sa s plazmovou guľou, rozsvecovali neóny a zisťovali, kto si včera umyl vlasy a medzi ktorými študentmi to fakt iskrí. Myslím, že to bol zaujímavo strávený deň bohatý na informácie. Napríklad taký Nikola Tesla ľúbil svoju holubičku ešte skôr, ako o tom Ďurica zložil pieseň. No vážne!

(Poznámka: Ku koncu svojho života mal holuby radšej ako ľudí a s jednou holubicou bol vraj "ženatý". Chodili spolu na prechádzky a dokonca sa s ňou rozprával.)