• Atletika

• 28. 4. 2019
            • Dňa 24.4.2019 sa v Michalovciach konalo okresné kolo v atletike, v ktorom nás reprezentoval výber študentov z 1.A triedy OOM a to konkrétne Patrik Málik, Samuel Kaňuch, Leon Tóth a Marcel Kabala. V silnej konkurencii a za horúceho počasia zabojovali a získali nasledovné umiestnenia Málik v behu na 3000 m 3. miesto, Kaňuch v šprinte na 100 m 2. miesto, Kabala v behu na 400 m 3. miesto, Tóth v behu na 1500 m 2. miesto a štafeta 4 x 100 m obsadila SŠ Sečovce 3 miesto. Gratulujeme !!!

• Mladý Európan

• 23. 4. 2019
            • Dňa 17.4. 2019 sa vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach uskutočnilo regionálne kolo vedomostnej súťaže Mladý Európan. Našu školu reprezentovali žiaci II. G Adam Borodáč, Adam Jelinek a Šimon Leškanič. Po úspešnom zvládnutí vedomostného testu a tajničky postúpili do finálového kola, v ktorom získali krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme.

• Beseda v ŠI s príslušníkmi policajného zboru

• 15. 4. 2019

• Dňa 11.4.2019 sa v priestoroch ŠI uskutočnila beseda s príslušníkmi policajného zboru: s práp. Miroslavom Morozom a práp. Marcelom Kolodym. Zaujímavým a pútavým spôsobom prezentovali prácu príslušníkov v PZ. Hlavnou témou besedy bola : „Polícia v našej spoločnosti plní funkciu ochrany ľudí, majetku a bráni šíreniu násilia, kriminality a rôznym nebezpečným vplyvom na človeka.“ Žiaci sa svojou účasťou zapojili do besedy a dozvedeli sa veľa nových informácií.

• OOM v múzeu

• 10. 4. 2019
            • Študenti II. C triedy odboru ochrana osôb a majetku dňa 8. 4. 2019 v popoludňajších hodinách navštívili Múzeum letectva v Košiciach.

foto: Mgr. P. Šimko

• EXKURZIA VO VÄZNICI KOŠICE-ŠACA

• 10. 4. 2019
            • Študenti II. C triedy odboru ochrana osôb a majetku dňa 8. 4. 2019 absolvovali exkurziu v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Košice-Šaca, ktorá pozostávala z prednášky mjr. Mgr. Ondreja Leškaniča – vedúceho oddelenia výkonu trestu v aule administratívnej budovy ústavu. Počas prednášky boli študentom poskytnuté základné informácie v rámci peniterciárneho zaobchádzania s odsúdenými.

Nasledovala prehliadka ubytovne odsúdených v bloku D, C/1 – oddiel s bezpečnostným režimom, oddiel špecializovaného zaobchádzania, uzavretý oddiel, priestory pre kultúrno-osvetovú činnosť, návštevnej miestnosti, a to bez kontaktu s odsúdenými. V jednotlivých blokoch sprevádzali pedagógovia s vysoko erudovaným výkladom a ochotou zodpovedať na všetky otázky študentov.

Ďakujeme riaditeľovi ÚVTOS Košice-Šaca pplk. Ing. Jánovi Lukáčovi a tiež všetkým zamestnancom ÚVTOS za možnosť reálne sa oboznámiť s prácou v Zbore väzenskej a justičnej stráže, čím výrazným spôsobom vytvorili úzke prepojenie teoretickej výučby, praktickej výučby s absolútnou realitou práce v tejto bezpečnostnej zložke.

Fotografovanie v objekte ÚVTOS Košice- Šaca je zakázané. (foto: internet)

• Obrovský úspech Tomáša Magnesa

• 9. 4. 2019

• V dňoch 5. a 6. apríla 2019 organizovala AMAVET (Asociácia pre mládež, vedu a techniku) v Bratislave na STU FIIT,  14. ročník súťažnej konferencie pre žiakov základných a stredných škôl  Junior Internet. V kategórii JuniorWEb získal I. miesto žiak III.A TOMÁŠ MAGNES,  s projektom gamehostingu EliteHost. Zároveň sa stal ABSOLÚTNÝM VÍŤAZOM celej súťaže. Odniesol si mnoho cien: certifikát, pohár, drona, ale najcennejšie je, že už je prijatý na Fakultu informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Gratulujeme!

Môžete si pozrieť link z 1.dňa, Tomáš je v čase 2:17:50

https://www.youtube.com/watch?v=rwORMGBUEGo a  zo 6.4.2019 - odovzdávanie ocenení od 6:10:00 a od 6:18:00

• Diskusia o EP

• 5. 4. 2019
            • Vo štvrtok 4. apríla sme privítali na škole dobrovoľníčku, študentku, aktivistku iniciatívy Tentoraz idem voliť Luciu Becovú, ktorá nám porozprávala o Európskom parlamente, o jeho význame a vzťahu k Slovensku. Formou otvorenej diskusie sme sa dozvedeli aj o tom, ako EP funguje, aký zmysel majú eurovoľby pre Slovensko a čo pre našu krajinu dokážu presadiť slovenskí europoslanci, no v otázkach sme neobišli  ani problematiku Brexitu.

Do galérie Prednáška o EÚ boli pridané fotografie.

• Futbal chlapcov

• 3. 4. 2019
            • Na okresnom kole vo futbale v Trebišove obsadili žiaci našej školy 1. miesto a postúpili na krajské kolo. Srdečne blahoželáme!

• 1. 4. 2019
            • Blažka Marcinová, žiačka I.O triedy, dňa 26. marca 2019 získala na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína 1. miesto v prednese prózy v II. kategórii. Zaistila si tým postup na krajské kolo, ktoré sa bude konať v apríli. Našej talentovanej primánke srdečne blahoželáme a držíme palce na kraji.