• Nauč sa dosiahnuť pozitívnu zmenu vo svojom okolí

• 29. 10. 2018
            • V dňoch 26.-28.10.2018 sa v Novom Smokovci uskutočnil vzdelávací seminár zameraný na podporu pozitívnej zmeny vo svojom okolí pod názvom „ Nauč sa dosiahnuť pozitívnu zmenu vo svojom okolí.“ Organizátorom podujatia bola nadácia Človek v ohrození s podporou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky.  Súčasťou podujatia boli prednášky, workshopy, debaty a besedy s lektormi a hosťami na tému občianskej participácie, kritického myslenia, komunikácie, fundraisingu a ďalších užitočných nástrojov. Medzi študentkami a študentmi z celého Slovenska nechýbali ani naše „farby“. Našu školu reprezentovali žiačky III.G triedy Kristína Buzinkaiová a Kristína Šintajová. Seminár prebiehal  formou tímovej práce a mnohých aktivít, vďaka ktorým si účastníci zlepšili svoje komunikačné schopnosti, vystupovanie pred publikom a taktiež nadviazali nové priateľstvá.  Cieľom podujatia bola aj prezentácia škôl, ich okolia a nápadov ako svoje okolie zlepšiť.

• Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu 2018

• 25. 10. 2018
            • Chata Třinec v Západných Tatrách hostila 24.10.2018 MSR v cezpoľnom behu žiakov a žiačok. Počasie v tento deň prekvapilo a prinieslo silný vietor a nízku teplotu, čo poriadne preskušalo odolnosť bežcov. Našu Violu Raniakovú počasie nezdolalo a podala skvelý bežecký výkon a aj napriek chorobe, dobehla v silnej konkurencii na skvelom 9-tom mieste. Viole ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších bežeckých úspechov. Gratulujeme!!!

• 1918-2018

• 23. 10. 2018
            • Milé kolegyne, kolegovia,  žiačky a žiaci Spojenej školy v Sečovciach. Blíži sa 100. výročie vzniku ČSR a ukončenia prvej svetovej vojny a preto by sme radi zrealizovali výstavu dobových fotografií, materiálov, dokumentov k týmto udalostiam. Privítame fotografie a informácie o vašich predkoch, ktorí sa zúčastnili prvej svetovej vojny, zažili obdobie vzniku ČSR a obdobie medzivojnovej ČSR. Ak by ste chceli poskytnúť tieto dokumenty prineste ich do kabinetu Mgr. M. Marjova do 26.10.2018. Ďakujeme.

• Harmonizačno-relaxačný kurz

• 23. 10. 2018
            • Žiaci III.G 11. – 12. 10. 2018 relaxovali v Juskovej Voli v rámci Harmonizačno-relaxačného kurzu. Štrikovali, vyrábali mydielka, stopovali pedagogický dozor v lese tak, aby neboli viditeľní, hrali spoločenské hry (Dixit, Alias), dozvedeli sa pár zaujímavých  a užitočných zásad správneho usínania, naučili sa a vyskúšali si základné cviky z kalanetiky,  zdolávali iných i samých seba v prekážkovom behu, predviedli svoje herecké schopnosti, tradične hľadali sladkosti ukryté v areáli zariadenia, ale hlavne trávili čas spolu a z veľkej časti aj bez mobilného pripojenia. Veríme, že všetky tieto aktivity prispeli k ich vnútornej vyváženosti, ktorú niektorí z vás v najbližšom čase pocítia.

• Majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu 2018

• 11. 10. 2018
            • Viola Raniaková potrvdzuje skvelú bežeckú formu a na majstrovstvách kraja v cezpoľnom behu, ktoré sa konali v Kysaku si dobehla pre krásne 2 miesto v konkurencii 35 pretekárok. Týmto úspechom si zabezpečila postup na Majstrovstvá Slovenskej republiky, tie sa budú konať 24.10.2018 v Západných Tatrách. Držíme prsty a  Gratulujeme!!!

• Fazuľový projekt

• 9. 10. 2018
            • Aj v tomto roku MAT, EMA a teta TIKA rozdávali diplomy. Žiaci I.O mali odhadnúť počet fazuliek a cestovín v pohároch. Slávnostné vyhodnotenie bolo v školskom salóniku. Ďakujeme p. majsterke Anke za vynikajúcu fazuľovú polievku:)

• Imatrikulácia SOŠ 2018

• 4. 10. 2018
            • Do galérie Imatrikulácia SOŠ 2018 boli pridané fotografie.

Dnes sa uskutočnila imatrikulácia našich nových prvákov na SOŠ z tried I. A a I. C. Ako každý rok, aj tentoraz im dali štvrtáci zabrať. Prváci sa ale nenechali zahanbiť a zvládli všetky súťažné úlohy s úsmevom na tvári. Záver súťaženia obstarali noví členovia pedagogického zboru, vrátane španielskeho lektora. Slávnosť sa ukončila obradným pasovaním prvákov za žiakov našej školy. Ďakujeme organizátorom zo IV. A a rovnako aj všetkým prvákom za dôstojný priebeh slávnosti.

• Okresné kolo v cezpoľnom behu

• 2. 10. 2018
            • Dňa 27.9.2018 sa v Trebišovskom mestskom parku konalo okresné kolo v cezpoľnom behu v ktorom potešilo družstvo dievčat osemročného gymnázia v zložení: Vargová Simona  a Viola Raniaková, ktoré obsadili 2 miesto. Viola vyhrala  svoju kategóriu a postupuje na kraj, ktorý sa uskutoční 9.10. 2018 v Kysaku. Gratulujeme !!!