• Stredná odborná škola

• SOŠ v Sečovciach je 35-ročná stredná škola, ktorej poslaním je pripravovať žiakov k plnohodnotnému uplatneniu sa v praktickom živote a vytvárať im podmienky pre všestranný a vyvážený rozvoj ich osobnosti. Škola si systematicky vybudovala odborné zázemie a svojimi dlhoročnými skúsenosťami pripravuje úspešných absolventov v oblasti strojárstva, IT a gastronómie. Škola ponúka tradičné, ale aj nové perspektívne odbory, ktoré odrážajú vývoj súčasného trhu práce.

Obr. Vstup do budovy SOŠ

Stredná odborná škola poskytuje stredoškolské odborné vzdelanie a pripravuje absolventov pre potreby trhu práce  v oblasti strojárenskej výroby, gastronómie, počítačových sietí, štátnej správy a samosprávy. Škola flexibilne reaguje na  potreby  trhu práce  aktuálnou zmenou štruktúry odborov štúdia zaraďovaním nových študijných či učebných odborov.

Vyučovanie v SOŠ má tri zložky: teoretické vyučovanie, praktické vyučovanie a výchovu mimo vyučovania.

Obr. Na hodina teoretického vyučovania

Teoretická výučba prebieha v budovách na Kollárovej ulici,  praktické vyučovanie formou odborného výcviku je v dielňach budovy SOŠ a v zmluvných firmách, dvojročné odbory majú vyučovanie na elokovaných pracoviskách školy.

Obr. Odborný výcvik na pracoviskách zmluvných firiem

Stredná odborná škola pripravuje žiakov v 4-ročných, 3-ročných a 2-ročných odboroch.

• Spojená škola Kollárova 17, Sečovce
      • sekretariat@gdusecovce.sk
      • +421 566713800 +421 566713801 sekretariát
      • Kollárova 17, 078 01 Sečovce